0

Rozsdamentes kémény

185 Termékek

1 - 11
18
  • 18
  • 36
  • 54
  • 72
Rendezés
  • Népszerűség
  • Sorrend
  • Megjelenés dátuma
  • A legalacsonyabb ár
  • Legmagasabb ár
  • Terméknév
Szűrő
Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 130 mm - Jeremias DW-ECO Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 130 mm - Jeremias DW-ECO Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 130 mm - Jeremias DW-ECO Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 130 mm - Jeremias DW-ECO
-43 %
Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 130 mm - Jeremias DW-ECO 374.530,00 Ft

tól 215.222,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 130 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 130 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 130 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 130 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 130 mm - Jeremias EW-FU 258.903,00 Ft

tól 163.088,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 150 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 150 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 150 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 150 mm - Jeremias DW-ECO
-43 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 150 mm - Jeremias DW-ECO 413.687,00 Ft

tól 237.732,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-ECO
-43 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-ECO 453.304,00 Ft

tól 260.504,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 150 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 150 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 150 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 150 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 150 mm - Jeremias EW-FU 280.093,00 Ft

tól 176.439,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias EW-FU 321.553,00 Ft

tól 202.563,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-ECO
-28 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-ECO 499.366,00 Ft

tól 358.715,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 250 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 250 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 250 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 250 mm - Jeremias DW-ECO
-28 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 250 mm - Jeremias DW-ECO 591.960,00 Ft

tól 425.240,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 300 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 300 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 300 mm - Jeremias DW-ECO Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 300 mm - Jeremias DW-ECO
-28 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 300 mm - Jeremias DW-ECO 686.858,00 Ft

tól 493.410,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 160 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 160 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 160 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 160 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 160 mm - Jeremias EW-FU 293.909,00 Ft

tól 185.136,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 120 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 120 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 120 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 120 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 120 mm - Jeremias EW-FU 251.532,00 Ft

tól 158.459,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 115 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 115 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 115 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 115 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, rozsdamentes acél kémény Ø 115 mm - Jeremias EW-FU 246.460,00 Ft

tól 155.253,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias EW-FU 240.932,00 Ft

tól 151.775,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 80 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 80 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 80 mm - Jeremias EW-FU Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 80 mm - Jeremias EW-FU
-37 %
Egyfalú, rozsdamentes kémény Ø 80 mm - Jeremias EW-FU 232.640,00 Ft

tól 146.560,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 115 mm - Jeremias DW-FU Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 115 mm - Jeremias DW-FU Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 115 mm - Jeremias DW-FU Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 115 mm - Jeremias DW-FU
-55 %
Rozsdamentes kémény, Duplafalú Ø 115 mm - Jeremias DW-FU 708.354,00 Ft

tól 319.519,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias DW-FU
-54 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 100 mm - Jeremias DW-FU 688.737,00 Ft

tól 313.558,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-FU
-28 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 180 mm - Jeremias DW-FU 562.943,00 Ft

tól 404.414,00 Ft

Szállítási idő kb: 1-3 munkanap
*
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-FU Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-FU
-28 %
Duplafalú, Rozsdamentes kémény Ø 200 mm - Jeremias DW-FU 617.758,00 Ft

tól 443.782,00 Ft

Szállítási idő kb: 3-5 munkanap
*
1 - 11
18
  • 18
  • 36
  • 54
  • 72
Rendezés
  • Népszerűség
  • Sorrend
  • Megjelenés dátuma
  • A legalacsonyabb ár
  • Legmagasabb ár
  • Terméknév
Szűrő

Itt választ talál az égető kérdésekre.

Mennyibe kerül egy Rozsdamentes kémény beépítéssel?
Összegzés: A Feuerdepotnál rendkívül széles választék áll rendelkezésre rozsdamentes kéményekből. Az igényektől függően egy kiváló minőségű és tartós rozsdamentes kéményre 1000–2000 eurót érdemes szánni. Ha befekteti ezt az összeget, jó esélye van arra, hogy a rozsdamentes kémény túlélje Önt, ahogy mi szoktuk tréfásan mondani.
Az első benyomással ellentétben a rozsdamentes kémények árskálája szereléssel vagy anélkül váratlanul széles. Az árskálája 600 eurótól egy olcsó, szerelés nélküli kéményért egészen 10 000 euróig terjed egy kiváló minőségű, szereléssel ellátott modellért. Ennek három fő oka van:

- Hol vásárolja a Rozsdamentes kéményt: egy helyi kézműves cégnél vagy az interneten?
- Olcsó kéményt vagy inkább valami magasabb minőségűt?
- Szerelést kér, vagy meri saját kezűleg elvégezni?


Vegyük sorra a pontokat. Alapvetően a tapasztalat azt mutatja, hogy a helyi kézműves cégek néha a legdrágábbak. Ennek különböző okai vannak, de a legfontosabb ok mindenképpen az, hogy a kézműves cégek hatóköre általában egy bizonyos régióra korlátozódik. Ezáltal csak egy bizonyos mennyiségű megrendelés valósítható meg, és ennek éppen elegendőnek kell lennie az üzleti tevékenység fenntartásához, beleértve az összes költséget és nyereséget. Vagy más szavakkal: minden megrendelésre rendkívül magas árrést kell rátenni, hogy heti egy-két megrendeléssel is elérjék a szükséges forgalmat.

Ezáltal Ön, mint végfelhasználó, ugyan támogatja a helyi kézműves vállalkozásokat, de számolnia kell azzal, hogy megrendelésenként több ezer eurós felárral kell számolnia.

Az interneten olcsóbb. Az internetes kereskedők sokkal nagyobb hatótávolsággal rendelkeznek, így lényegesen nagyobb mennyiségű Rozsdamentes kéményt tudnak eladni, és nem kell hatalmas összegeket keresniük minden egyes Rozsdamentes kéményen. A mennyiség számít, hogy úgy mondjam. Ezenkívül az internetes kereskedők a nagyobb kereskedelmi volumennek köszönhetően a következő lépésben olcsóbban is beszerezhetik a Rozsdamentes kéményeket, és ezt továbbadhatják ügyfeleiknek. Ez összességében hatalmas különbséget jelent.

Ennek ellenére semmiképpen sem szabad túlzottan elragadtatnia magát az olcsó ajánlatok hajszolásában. Sürgősen figyelmeztetni kell a különféle olcsó kéményekre az interneten. Ezek a néhány száz euróért kapható rozsdamentes kémények általában gyenge minőségűek, ráadásul nincsenek egyértelműen jelölve. Ház tűz esetén, vagy ha a Rozsdamentes kémény részei vihar közben leválnak és károkat okoznak, előfordulhat, hogy kiderül: a kereskedő tanúsítványa nem felelt meg az előírásoknak, illetve a szállított anyag nem az volt, amelyet a tanúsítványon feltüntettek. Ezáltal elveszítheti biztosítási védelmét, és kár esetén hatalmas költségekkel maradhat.

Ezért legyen óvatos, ha Rozsdamentes kéményt kínálnak Önnek más kereskedők árainak körülbelül a feléért.

A harmadik, szintén nem elhanyagolható szempont a szerelés. A rozsdamentes kémény szerelése szakmailag nem nagy dolog, és mára már több száz videóban nagyon jól elmagyarázzák az interneten. A szereléshez szükséges szerszámokat a legtöbb barkácsáruházban kis díj ellenében kölcsönözni lehet. Így egy hétvégén néhány óra alatt könnyedén megspórolhat 1500–2000 eurót.

Ezért egyértelmű ajánlásunk a következő:

Vásároljon az interneten egy kiváló minőségű, lehetőleg német gyártmányú rozsdamentes kéményt. Ügyeljen a világos márkanevekre. Itt például a Jeremias, a Reuter Kamine vagy a Schiedel márkákat ajánljuk. Ha most még a szerelést is saját kezűleg végzi el, alig 2000 euróért zárhat le egy projektet, amelyre egy helyi kivitelező cégnél akár ötször annyit is ki kellett volna fizetnie.
Ki szereli a Rozsdamentes kéményeket?
A rozsdamentes kémények szereléséhez nincs szükség szakmunkás-képesítésre. Ellentétben bizonyos szakmák – például a gázcsatlakozások – esetében, itt nincs szükség speciális szakképesítésre. Az egyetlen követelmény, hogy a rozsdamentes kéményt szakszerűen szereljék fel. Ezt a kis akadályt egy kis kézügyességgel rendelkező laikus is könnyedén leküzdheti. A követelmény teljesítéséről általában az illetékes kerületi kéményseprő állít ki igazolást.

Alapvetően ajánlatos a rozsdamentes acél kémény szerelésének megkezdése előtt értesíteni az illetékes körzeti kéményseprőt erről a szándékról, és időben tisztázni az ő szemszögéből fennálló követelményeket. A gyakorlatban gyakran tapasztalható, hogy a követelmények regionálisan, de kéményseprőnként is nagyon eltérőek lehetnek. Ezért az előzetes egyeztetés abszolút kötelező.
Milyen magasnak kell lennie egy Rozsdamentes kéménynek?
A rozsdamentes kéményekre 2022 óta új elhelyezési előírások vonatkoznak. Ezek azt szabályozzák, hogy a rozsdamentes kéménynek milyen felépítésűnek kell lennie, valamint milyen magasságokat és távolságokat kell betartani.

Röviden összefoglalva elmondható, hogy az új irányelv szerint a rozsdamentes kémények többnyire valamivel magasabbak, mint korábban. A cél a levegőminőség javítása, különösen a sűrűn beépített területeken, a faégetéssel járó szagterhelés minimalizálása, valamint a finompor-értékek további csökkentése.

A szabályok megfogalmazása meglehetősen homályos, ezért itt is azt javasoljuk, hogy a tervezett Rozsdamentes kémény építését feltétlenül időben beszélje meg az illetékes körzeti kéményseprővel.

Mindazonáltal szeretnénk itt a lehető legáttekinthetőbb összefoglalót adni Önnek:
Mi a különbség az egyfalú és a duplafalú Rozsdamentes kémények között?
Az egyfalú és a duplafalú kéményrendszer közötti különbség abban rejlik, hogy a rozsdamentes kémény rendelkezik-e szigeteléssel vagy sem. A szigeteléssel ellátott rozsdamentes kéményeket duplafalú rozsdamentes kéményeknek nevezik, míg a szigetelés nélküli rozsdamentes kéményeket egyfalúnak. A duplafalú rozsdamentes kémények felépítése belülről kifelé a következő sorrendben alakul: rozsdamentes acél belső cső, szigetelőréteg, amely általában 25–35 mm vastag, nagy sűrűségű és tűzálló anyagból készül, valamint egy rozsdamentes acél külső cső. A belső csövön keresztül vezetik a füstgázt, a szigetelés hővédőként szolgál, a külső cső pedig védi a szigetelést az időjárás és egyéb hatásoktól.

Ezt a két alapvetően különböző rozsdamentes kéménytípust teljesen eltérő alkalmazásokhoz használják. A duplafalú rozsdamentes kéményeket a szabadban, azaz általában a ház falának külső oldalán szerelik fel. Ezért ezt a kéménytípust néha Külső szerelt kéménynek is nevezik.

Az egyfalú rozsdamentes kéményeket általában úgynevezett keménybélelésekhez használják. Ennek során az egyfalú, szigeteletlen rozsdamentes kéménycsövet egy meglévő, többnyire téglából épült kéményaknába húzzák be. Ezután a tűztér már nem a tégla kéményhez, hanem az egyfalú rozsdamentes kéményhez csatlakozik.
Melyik rozsdamentes kémény-gyártót ajánljuk?
A rozsdamentes kémények németországi piacvezetőjeként egyértelműen a Jeremias céget kell megemlíteni. A forgalom nagysága és egyéb piaci mutatók alapján is egyértelműen látható a piacvezető szerepe. De a minőség, a szolgáltatás, a termékválaszték és az ügyfélközpontúság terén is a Jeremias cég és rozsdamentes kéményei kétségkívül az első számú választás.

Ezen felül még említhetjük a nürnbergi Reuter Kamine gyártót, a nagy nevű Schiedel vállalatot, valamint a Raab rozsdamentes kéményeit.

Az itt említett gyártók mindegyike abszolút ajánlható, bár az ár-érték arány tekintetében a Jeremias és a Reuter Kamine verhetetlen.

ROZSDAMENTES KÉMÉNY – A MINDIG MEGFELELŐ KÉMÉNY

Rozsdamentes kémények az a kéménytípus, amelyet manapság elsősorban utólagos felszereléskor alkalmaznak. Bár a rozsdamentes acél kéményeket gyakran már az építkezés során tervezik és szerelik be, általában mégis inkább utólagos beépítésre választják őket. A Feuerdepot.hu rozsdamentes kéményeket kínál különböző kivitelekben, hosszúságokban és fal távolságokban – így mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbbet.

Rozsdamentes kémény és a megfelelő kiegészítők a Feuerderpot.de-n

Ha rozsdamentes kéményt szeretne vásárolni, tudnia kell, hol találja meg az Ön igényeinek leginkább megfelelő modellt. A Feuerdepot.hu-n olyan kültéri kéményt kaphat, amely optimálisan igazítható az építészeti követelményeihez és a meglévő kályhájához. A kémény és a kályha összhangja döntő fontosságú a lehető legjobb huzat kialakításához, valamint a felesleges korom- és füstképződés elkerüléséhez.

A vásárlás előtt ezért különösen fontos meghatározni a pontos feltételeket, mint pl. a szükséges kéménycső átmérőjét, a kémény szükséges hosszát, a tető túlnyúlását stb. Ha minden paraméter rendelkezésre áll, a Feuerdepot.hu-nél egy tökéletesen összeállított rozsdamentes kéménykészletet kap. A kéménykomplett csomag tartalmazza az alapvető alkatrészeket, és szükség szerint kiegészíthető a megfelelő tartozékokkal – egyszerűen és gyorsan.

A megfelelő rozsdamentes acél kémény kiválasztása

Eljött az ideje, hogy Ön is beszerezzen egy rozsdamentes acél kéményt? Akkor először is beszélje meg tervét az illetékes kéményseprővel. Ő nemcsak szívesen tanácsolja Önt, hanem elvégzi a készre szerelt külső szerelt kémény átvételét is.

Ezután meg kell tudnia, milyen hosszúságúra van szüksége az új rozsdamentes kéménynek, illetve mennyire kell a tetőn túlnyúlnia. Szaknyelven ezt a túlnyúlást „a tetőfedés kezdetétől” határozzák meg. Ha a rozsdamentes kéménye meghaladja a tervezett 5 m-es hosszúságot, akkor egy kiegészítő kéménytartó mellett megfelelő kéményhosszabbítóra is szükség van. 50 cm-es tetőkiugrástól kezdve tetőátvezetés előírása van. Ha a tetőkiugrása kevesebb, mint 50 cm, az acél külső kémény megfelelő távtartókkal kényelmesen elvezethető a tető külső oldalán.

A vásárlási döntésnél döntő szerepet játszik az épület külső szigetelése. Ha a szigetelés éghető anyagból, pl. polisztirolból készült, akkor szükség van egy kiegészítő fejlapra és egy védő kéményfalbélésre, mivel ezek a komponensek biztosítják a szükséges stabilitást és biztonságot.

A Feuerdepot.hu rozsdamentes kéményei szinte mindig több rozsdamentes acélcsőből álló kéménykészletek. A különlegesség: minden kéménykomplett-készlet egyénileg konfigurálható. Kérjük, itt különösen figyeljen a szükséges átmérőre. Ezen felül itt további elemeket is talál, mint például formadarabokat, tetőáttöréseket, fedeleket, csöveket és rögzítőelemeket a rozsdamentes kéményéhez.

Rozsdamentes kémény felszerelése

Aki kéményt szeretne telepíteni, annak számos helyi építési előírást be kell tartania. Ezért Feuerdepot.hu egy szaküzem által végzett, megbízható szerelést ajánl. Ez az üzlet minden szükséges szolgáltatást kínál Önnek, a Rozsdamentes kémény telepítésétől – beleértve a kandallócsatlakozást –, a tetőátvezetés szerelésén át – beleértve az összes szükséges tetőmunkát – egészen az állvány felállításáig és lebontásáig.

Ha új rozsdamentes kéményét egyik partnerünk szereli be, akkor biztos lehet benne, hogy a munkát professzionálisan, az előre megállapodott fix áron végzik el. Természetesen Ön szabadon dönthet úgy is, hogy egy másik szakvállalkozót bíz meg a munkával.

Ha tanácsra van szüksége, írjon nekünk e-mailt a info@feuerdepot.com címre. Örömmel segítünk Önnek!

Minőség a tűz körül – Feuerdepot.hu